„Humanistyka. Tu się rozmawia” – pod takim hasłem upłynął Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego UJK. Wydarzenie, zorganizowane 3 marca 2023 r., przyciągnęło ponad siedmiuset uczniów ze szkół średnich z całego województwa świętokrzyskiego.

“Humanistyka uczy krytycznego myślenia, a przede wszystkim świadomego uczestnictwa w kulturze. Jest to szczególnie ważne w dobie dzisiejszych przemian”, m.in. te słowa wypowiedziałam podczas spotkania z młodzieżą podczas Dnia Otwartego. Dobrze to pamietam, bo było to naprawdę wielkie przedsięwzięcie i przeżycie zarazem. Jeszcze raz dziękuję moim wspólpracownikom z wydziału za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

W programie Dnia Otwartego znalazły się m.in. liczne wykłady naukowe, prezentacje oraz gra terenowa, która odbyła sie na terenie Campusu UJK. Uczestnicy, poza budynkiem Wydziału Humanistycznego odwiedzili także Uniwersyteckie Centrum Sportu i Bibliotekę Uniwersytecką. Swoje punkty na Wydziale miało także Akademickie Biuro Karier oraz Dział Wymiany i Współpracy Międzynarodowej.

AktywniLokalnie.pl o naszym Dniu Otwartym
Dzień Otwarty okiem Uniwersyteckiego Centrum Mediów
Dzień Otwarty w obiektywie
Skip to content